News

2019-07-21
Wakacyjne ognisko
20 lipca podsumowaliśmy miniony rok szkolny, a tak właściwie to jego drugi semestr. Tradycyjnie była piłka, muzyka i wspólny posiłek. Dziękujemy.
 
2019-07-15
SKERT rajza do Opola
14 lipca odwiedziliśmy Opole, msza święta w katedrze opolskiej, spacer po starówce, wspólne posiłki, koncert Bebików, miła atmosfera. Tak było, dzięki.
 
2019-06-27
S.O.S. survival tour
Rajza na Jura, pod takim hasłem odbył się od 20 do 23 czerwca wakacyjny wyjazd Szkolnej Orkiestry Słabosłyszącej na Jurę Krakowską-Częstochowską. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Bobolice i Mirów, drugi spędziliśmy nad Zalewem Porajskim, trzeci nad Jeziorem Przeczycko-Siewierskim, a czwarty nad Pogorią w Dąbrowie Górniczej. Było wesoło i radośnie.
 
2019-05-21
RELACJA ZE SKERT RAJZY DO KATOWIC
19 kwietnia wyruszyliśmy w podróż do Katowic. Najpierw odwiedziliśmy Bełk, gdzie miejscowy ks. proboszcz zaprezentował nam zabytkowy drewniany kosciółek i jego obejście, zdradzając tajniki tego miejsca. W Bełku byliśmy też na mszy świętej, a potem u naszego artysty sztuk wszelakich - Waltera. Z Bełku pojechaliśmy do Katowic, gdzie zagraliśmy koncert w ogrodzie Miejskiego Domu Kultury Zawodzie.
Już w najbliższą niedzielę kolejna SKERT RAJZA, tym razem udamy się do Godowa, gdzie zagramy koncert w Domu Seniora. Po drodze planujemy modlić się na eucharystii w Krostoszowicach, a w drodze powrotnej zobaczyć film w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Cyklu Filmów Religijnych.
Bełk
Katowice-Zawodzie
 
2019-05-12
SKERT SMS i SKERT RAJZA już w przyszły weekend!
W sobotę zapraszamy na majowe spotkanie muzyczno-sportowe w naszej bazie rekreacji. O 15.00 muzykujemy, o 16.00 trenujemy, a o 17.00 rozpalamy ognisko.
W niedzielę o 9.00 wyjeżdżamy do Katowic, gdzie o 15.00 zagramy koncert na pikniku przy Domu Kultury Zawodzie. Wcześniej o 11.00 zatrzymamy się na mszy świętej w Bełku.
Zgłoszenia i szczegółowe informacje u kierownika formacji.
 
2019-04-21
JEZUS ŻYJE - PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!
Wspominamy Wielką Noc, nie zapomnijmy o tym, co najważniejsze. W razie czego przypominamy: TYLKO BÓG!
 
2019-03-25
MARCOWY SMS - relacja
Muzykowanie, piłka nożna i ognisko z pieczeniem kiełbasek towarzyszyło uczestnikom pierwszego w tym roku spotkania muzyczno sportowego w bazie rekreacji Formacji SKERT. Poniżej kilka zdjęć autorstwa Marty T.
 
2019-03-20
SKERT SMS czyli spotkania muzyczno sportowe w bazie rekreacji Formacji SKERT!
Po inauguracji SKERT RAJZY uruchamiamy kolejną tegoroczną inicjatywę czyli spotkania muzyczno-sportowe w bazie rekreacji Formacji SKERT. Baza znajduje się w Lyskach-Kamionkach, na tzw. kątach. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę 24 marca o godzinie 15.00. Wstęp wolny, po uzyskaniu zgody kierownika Formacji.
Plan marcowego SMS-a przedstawia się następująco:
15.00 próba muzyczna,
16.00 trening sportowy,
17.00 posiłek (może przy ognisku),
18.00 zakończenie.
 
2019-03-18
SKERT RAJZA PO RYBNIKU - relacja
Przy sprzyjającej pogodzie wiosenny sezon wycieczkowy został rozpoczęty. Pierwsza oficjalna SKERT RAJZA przebiegała po Rybniku. Była msza w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, posiłek, spacer czarnym szlakiem turystycznym i przemarsz z przewodnikiem przez dzielnicę Smolna. Dziękujemy za wycieczkę i zapraszamy na kolejne "rajzy" z Formacją SKERT.
 
2019-03-13
SKERT RAJZA czyli poznajemy historyczny Górny Śląsk!
W najbliższą niedzielę rozpoczynamy cykl podróżniczy pod kryptonimem SKERT RAJZA. Głównym celem wycieczek będzie poznawanie historycznego terenu Górnego Śląska.
W pierwszej odsłonie cyklu odwiedzimy miasto Rybnik, gdzie będziemy uczestniczyć w mszy świętej kościoła rzymsko-katolickiego, zjemy obiad, a później z przewodnikiem pospacerujemy szlakiem tajemnic dzielnicy Smolna. Startujemy z Orłowca o 10.00, powinniśmy wrócić około 18.00. Wycieczka jest bezpłatna, ale ilość miejsc ograniczona. Zapisy oraz dodatkowe informacje u kierownika Formacji.
 Ilość odwiedzin: 7312
Projekt i wykonanie: Webdesign